Fordońska 248G, 85-766 Bydgoszcz

+48 52 525 98 98 fundacjatakecare@gmail.com

Aktualności

lut0
mar0
kwi0
maj0
cze0
lip0
sie0
wrz0
paź0
lis0
gru0
sty0
lut0
mar0
kwi0
maj0
sty0
lut0
mar0
kwi0
maj0
cze0
lip0
wrz0
paź0
lis0
gru0
Klaps

Klaps

Fundacja Take Care jest sponsorem wyjątkowego bydgoskiego festiwalu sztuki filmowej. Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy z wieloletnią tradycją, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Spośród nadesłanych prac organizatorzy wyłaniają 30 najlepszych, których autorzy zostają finalistami konkursu. Spędzą oni w Bydgoszczy dwa dni od 25 do 26 maja – obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 26 maja 2017 r. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera […]

Take Care 1% plakat

Przekaż 1% podatku!

Kochani ! Miło nam poinformować, że od tego roku jest możliwość przekazania na naszą fundację Take Care 1 % podatku. Pomóżcie nam pomagać !    

paczka-2

Świąteczna Paczka

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! Jest to czas radości, podczas którego mamy okazję podzielenia się najpiękniejszym co mamy. Z tej okazji już po raz czwarty, zorganizowaliśmy wspólnie z Wami Świąteczną Paczkę. W tym roku udało nam się pomóc 17 rodzinom. Pomogliśmy rodzinom naszym kolegów z iQora, którzy zostali wskazani przez innych pracowników. Jest to jedna z akcji, w których bierze udział większość iQorian. Dziękujemy Kochani!!!!!!!  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbiórka dla bezdomnych w Zielonej  Górze

Zielonogórski oddział iQor pod patronatem Fundacji Take Care, zorganizował zbiórkę na rzecz miejscowej NOCLEGOWNI. Podczas trwania akcji udało się zebrać ciepłe ubrania, środki czystości, ręczniki, koce i inne potrzebne rzeczy. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, w imieniu podopiecznych noclegowni – gorące podziękowania.

dscf6111

Konkurs Umiejętności

Fundacja Take Care od trzech lat jest jednym z sponsorów Konkursu Umiejętności osób niepełnosprawnych, który w tym roku już po raz 14 odbywał się w Zespole Szkół Spożywczych w Bydgoszczy. Brało w nim udział 160 uczestników. Osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii zajęciowej prezentowały swoje umiejętności sceniczne. Tematem tegorocznych występów była „Moja rodzina”. Zaprezentowano też wyroby przygotowane przez uczestników wykonywane podczas Terapii Zajęciowych. Wyjątkowa atmosfera, radość osób niepełnosprawnych powoduje, że że ten dzień jest wyjątkowy.

akademia-seniora-2

Akademia Seniora

Nauka chodzenia z kijkami Nordic Walking, warsztaty decupage, gimnastyka uzdrawiająca, sesje fotograficzne, to tylko niektóre z zajęć zaplanowanych dla studentów w IV edycji Akademii Seniora. W tym roku w zajęciach uczestniczy 20 osób. Potrwają one od października 2016 do  marca 2017 roku.

sunblock-1461397_1280

Take Care w trosce o zdrowie – badanie znamion

Moda na opalanie nie mija. Liczba zachorowań na raka skóry rośnie w dramatycznym tempie. To jeden z najbardziej złośliwych nowotworów skóry, który rozwija się szybko i daje liczne przerzuty. Stąd też pomysł fundacji na przeprowadzenie wśród pracowników badań dermoskopowych. W badaniach udział wzięło 83 osoby. Kilkanaście zostało skierowane do dalszej konsultacji lub usunięcia znamion. Ze względu na spore zainteresowanie zorganizujemy drugi etap badań.

1.-DKMS.jpg

Dni Dawcy Szpiku

W dniach 15-17 września, już po raz drugi Fundacja  Take Care we współpracy z  DKMS zorganizowała akcję „Dni Dawcy Szpiku”. Do bazy dawców zapisało się kolejnych  51 osób. Zachęcamy do rejestracji wszystkie osoby, które chcą być dawcami i ratować życie ludziom dotkniętym ciężką chorobą.  

1-bieg-pamieci

IV Bieg Pamięci Justyny

Już po raz IV raz pobiegliśmy „dla Justyny”.  17 września  218 zawodników przebiegło razem 1410 km. 2013 – 845 km, 178 uczestników biegu 2014 – 1 190 km, 204 uczestników biegu 2015 – 1 350 km, 194 uczestników biegu 2016 -1 410 km, 218 uczestników biegu   Impreza rozpoczęła się rozgrzewką przeprowadzona przez profesjonalnego trenera . Równo o godzinie 12.15 wystartowaliśmy; pracownicy, ich rodziny, przyjaciele fundacji, chłopcy z Szamotuł i uczniowie Technikum Elektronicznego. Wśród  uczestników biegu rozlosowaliśmy mnóstwo atrakcyjnych nagród. Po biegu odbył się piknik rodzinny, gdzie dzieci pracowników wzięły udział w konkursach i skorzystały z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Grillowe jedzenie […]

1-funka

Funka

Po raz kolejny, dzięki naszym sponsorom,  Take Care ufundowała  kolonie dla dzieci pracowników iQora. 20-cioro dzieci wypoczywało w harcerskim ośrodku wodnym, w malowniczych Borach Tucholskich, na turnusach: ekologicznych, artystycznych lub przyrodniczych.