O Fundacji

Fundacja Take Care powstała w 2013 roku z inicjatywy grupy osób pracujących w Jabil Global Services (obecnie Ivy Technology) w Bydgoszczy. Powstanie fundacji było reakcją na śmierć naszej koleżanki z pracy Justyny, która mimo młodego wieku przegrała walkę z rakiem. Poruszeni odejściem Justyny, chcąc pomagać innym, podziękować za to co mamy, oraz zapewnić regularne wsparcie tym, którzy go potrzebują, założyliśmy fundację, której celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Działania fundacji ukierunkowane są przede wszystkim na pomoc pracownikom firmy Ivy i ich rodzinom. Take Care pozyskuje środki na swoją działalność organizując zbiórki publiczne, loterie fantowe, bale charytatywne. Oprócz doraźnego wsparcia dla osób potrzebujących (np. zakup urządzeń rehabilitacyjnych i medycznych, pomoc w finansowaniu leczenia, wsparcia finansowego w trudnych sytuacjach życiowych, pomoc dla poszkodowanych w kataklizmach, nie tylko w kraju ale i za granicą) Fundacja angażuje się w działania mające na celu wspieranie karier utalentowanych osób (np. pianisty Adama Kośmiei, reprezentantki Polski i medalistki Mistrzostw Europy w judo Katarzyny Furmanek, medalistek Julii Górskiej i Roksany Słupek), a także oferuje pomoc finansową uczniom bydgoskiego Technikum Elektronicznego. Rokrocznie organizuje w wakacje obozy i kolonie dla grupy dzieci. Oprócz doraźnej pomocy celem Fundacji jest również promocja zdrowia. Dzięki naszym staraniom zakupiono do firmowego gabinetu lekarskiego aparat usg wraz z końcówką do badań tarczycy, spirometr i analizator składu ciała. Organizowane są również badania przesiewowe, kompleksowe badania krwi, szczepienia, akcje krwiodawstwa oraz akcje propagujące zdrowy tryb życia. Przeprowadzono też dwukrotnie wśród pracowników akcję mającą na celu pozyskanie dawców komórek macierzystych szpiku. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu pracowników fundacji i ich sympatyków udało się również zorganizować Akademię Seniora, mającą na celu aktywizację osób starszych.

Działania naszej fundacji opierają się na bezinteresownej pomocy wielu wspierających nas osób, bez ich zaangażowania, empatii i zrozumienia nie bylibyśmy w stanie zrealizować naszych idei i zamierzeń.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą Fundacją wszystkie osoby i instytucje, które pragną nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy bezinteresowny gest dobrej woli przyjmiemy z ogromną wdzięcznością i entuzjazmem.